понедельник, 5 марта 2012 г.

Рибалка на коропа

Отже, ви все обдумали, вирішили і поставили до відома дружину: з наступного уїк-енду моє хобі – рибалка! Залишилось придбати вудки, екіпіровку і … і вирішити – а кого ж ми, все-таки, збираємося ловити? Всяку дрібноту в будинок тягати не хочеться, та й соромно якось … Що ж, тоді вирішено: ми йдемо здобувати найбільш універсальну рибу нашої неосяжної країни – коропа!

З власного досвіду можу сказати, що риболовля на коропа – заняття вкрай захоплююча і затягує. Короп – риба примхлива і обережна, хоча за зовнішнім виглядом це дуже важко припустити, адже великі екземпляри коропа більше нагадують відгодоване порося. Тому досвідчені рибалки, збираючись на риболовлю, ніколи не економлять на підгодовування. І, якщо ви налаштувалися на велику особина, то менше, ніж десятьма кілограмами прикорму тут не обійтися. Карпи виростають часом до дуже великих розмірів, тому що воліють жити в місцях зі слабкою течією, а краще – у водоймах зі стоячою водою. Сазан, річковий брат коропа, виглядає більш сухорлявим у порівнянні зі своїм озерним родичем, так як кожен день з-за боротьби з річковим плином йому мимоволі доводиться займатися «фітнесом».

Риболовля на коропа отримала настільки широке поширення через свою доступності. Адже короп може жити і розмножуватися практично скрізь – від великих озер і до крихітних, часто штучних водойм. Недарма в усьому світі прикрасою багатих будинків є декоративний ставок з коропами, розташований прямо в саду. Так що майже напевно в відносній близькості від вашого місця проживання знаходиться водойма з коропами. Зазвичай діє правило: якщо у водоймі водиться карась, значить, там напевно водиться і короп. Питання лише в його розмірі. Але, якщо ви новачок, то розмір якраз має значення. Поки що в такому співвідношенні: чим менше – тим краще.

Справа в тому, що рибалка на коропа – справа аж ніяк непростий, і «взяти» велику особина не завжди в змозі навіть дуже досвідчений рибалка. Тому починати потрібно з малого. Почнемо зі снастей. Ловля карпа найчастіше осуществляется на звичайну вудку поплавця, з однією обов’язковою умовою: вудилище має бути досить міцним, адже короп – дуже сильна риба. Лісочка теж повинна бути міцністю не менше 10-12 кілограм. Ну і, звичайно ж, гачок – одна з найважливіших частин вашої рибальської снасті. Гачок повинен бути в першу чергу якісним, щоб риба не могла розігнути або зламати його. Для коропа підійдуть гачки між другим і шостим номерами, краще, якщо вони будуть ковані.

Фахівці-карпятники можуть до хрипоти сперечатися, яка приманка краще. Приманок для лову коропа існує неймовірне безліч – їх десятки, якщо не сотні. В основному – рослинного походження. Тому, щоб не плутатися з самого початку, спробуйте саму універсальну з них – зерна солодкої консервованої кукурудзи. Карпо її обожнює.

Ну що ж, нам залишилося визначитися лише з місцем нашого нового захоплення і – вперед! Карпа можна ловити як з берега, так і з човна. Якщо ж ви щасливий мешканець котеджного селища, які, як правило, розташовуються в безпосередній близькості від природного або штучного водоймища, то вам і зовсім пощастило. Ваші сусіди-рибалки напевно вже обладнали собі там затишне містечко для лову у вигляді невеликого пірсу. Це дуже зручно, адже за наявності близького джерела електроенергії в холодну пору року (наприклад, пізньої осені) настил пірсу можна утеплити. Для цього можна використовувати систему кабельного обігріву, яка абсолютно не боїться вогкості. Взагалі-то звичайно вона використовується, як обігрів покрівлі, для запобігання утворення бурульок, але і в нашому випадку підійде якнайкраще.

Отже, ми готові. Тепер рибалка на коропа повинна пройти, як належить. Сподіваюся, нове хобі змусить рідних і знайомих поглянути на вас іншими очима. Удачи!

Комментариев нет:

Отправить комментарий